Wielkimi krokami zbliża się ten dzień, dzień urodzin, a właściwie rocznica urodzin członka naszej rodziny, najlepszego przyjaciela czy dobrego znajomego. Z tej okazji, pragniemy obdarować solenizanta czymś wyjątkowym, niepowtarzalnym, nie do podrobienia. Zastanawiamy się, co by to mogło być. W myślach przewija się wiele pomysłów, ale, jak na złość, żaden z nich nie spełnia naszych oczekiwań w takim stopniu, w jakim byśmy sobie tego życzyli. Bliscy kapitulacji chwytamy się ostatniej deski ratunku, najpewniejszej, i szukamy inspiracji w sieci. Krótko mówiąc: uruchamiamy przeglądarkę Google i… już po chwili doznajemy olśnienia! Graficzne życzenia urodzinowe, to jest to! Jubilat będzie zachwycony, a my będziemy mieć mega satysfakcję.

Grafika, to szeroko pojęta dziedzina. Uogólniając, obejmuje ona wszystko to, co tyczy się obrazu i wizualizacji. Decydując się na tak oryginalną formę złożenia życzeń tak naprawdę, mamy wiele możliwości realizacji tegoż planu. Jedna z możliwości, najprostsza w swojej istocie, to urodzinowa wiadomość tekstowa– sms, zawierająca emotikony (obrazki typu GIF).  Nieco więcej pracy i czasu zabierze nam bazowanie na grafice typu JPEG, a więc na tradycyjnej fotografii. Mając dostęp do albumu ze zdjęciami jesteśmy w stanie stworzyć wspaniałą tablicę „memory”, na której, oprócz samych fotek znajdą się odpowiednio dobrane sentencje, cytaty, życzenia… Innym rozwiązaniem, trudniejszym aczkolwiek efektowniejszym, będzie nakręcenie krótkiego filmiku za pośrednictwem którego przekażemy jubilatowi nasze życzenia dla niego. Warte uwagi są także e-kartki, które rozsyła się drogą elektroniczną, a więc jako maila. Do naszej dyspozycji pozostają gotowe wzory, ale równie dobrze możemy wykonać taką kartkę we własnym zakresie od podstaw lub bazując na już istniejącym szablonie. W ten sposób mamy wpływ na grafikę (kolory, motywy, jakość), warstwę tekstową, a także obecność lub brak efektów specjalnych, takich jak chociażby ruch czy dźwięk.

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo być oryginalnym jeśli chodzi o podarunki i życzenia. Niemniej jednak, nie jest to coś absolutnie niemożliwego. Wyobraźnia, kreatywność, poczucie estetyki i nowatorstwo to z pewnością przymioty, których posiadanie przybliży nas do sukcesu.